Nauki Mistrza
Ban-King:

Przestępcy nie włamują się do banku. Oni włamują się do Twojego komputera.

Co to phishing?

Phishing - atak socjotechniczny, polegający na wysyłaniu wiadomości, które podstępem wyłudzają poufne informacje lub nakłaniają do podjęcia określonego działania.
Phishing jest oszustwem, mającym na celu kradzież haseł, numerów kart kredytowych, danych do konta bankowego i innych poufnych informacji. Wiadomości phishingowe przybierają zwykle postać fałszywych powiadomień z banków lub innych organizacji, które próbują zachęcić Cię, abyś np. w trybie pilnym zaktualizował hasło, bo w przeciwnym razie dotknie Cię utrata danych, awaria systemu lub inne nieszczęście. Kliknięcie w link zawarty w takiej wiadomości może prowadzić do specjalnie spreparowanej strony, łudząco podobnej do prawdziwej strony banku czy operatora płatności, a otwarcie załącznika może spowodować zawirusowanie Twojego komputera lub zainstalowanie programu szpiegowskiego.
Naucz się skutecznie bronić przed atakiem phishingowym. Poznaj nauki Mistrza Ban-King, zdobądź czarny pas i nie daj się oszukać.

przejdź do kursu

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji.

Akceptuję